top of page

miasto Międzyzdroje

Międzyzdroje to miasto, które już swoim położeniem wygrało los na loterii. Z jednej strony graniczy z Wolińskim Parkiem Narodowym, a z drugiej z wybrzeżem Bałtyku. Takie usytuowanie tego nadmorskiego kurortu sprawiło, że od lat miasto to przyciąga turystów żądających od wypoczynku czegoś więcej niż to, co można znaleźć w innych rejonach Polski. Odważnie powiedziane? Oczywiście, że tak. Ale Międzyzdroje zasłużenie zapracowały sobie na tak dobrą opinię.

Miejscowość liczy sobie około 6000 mieszkańców, natomiast liczba turystów w sezonie, jest aż 16-krotnie wyższa. Od razu pojawia się pytanie: gdzie zmieszczą się te wszystkie osoby? Zakwaterowanie zapewniają kilka hoteli, ponad sześćdziesiąt pensjonatów i setki kwater utrzymywanych przez osoby prywatne. Poza sezonem część z tych miejsc jest zamykanych, jednak osoby, które chcą wynająć wtedy pokój, nie powinny mieć z tym żadnych problemów.

Międzyzdroje to także spora liczba różnego rodzaju lokali gastronomicznych, od restauracji i kawiarni, aż po najrozmaitsze bary. To imponująca ilość jak na tak niewielką miejscowość, ale w sezonie liczba turystów jest tak duża, że zdecydowanie warto zarezerwować sobie miejsce nieco wcześniej.

plaza miedzyzdroje tlumy wakacje (6).jpg
07.08.2009 cz.4 505.jpg

Festiwal Gwiazd to nie jedyny czynnik, który sprawia, że do niewielkiego w sumie miasteczka przyjeżdża każdego lata ponad 100 tysięcy turystów? Naszym zdaniem, większość osób przybywa tu przede wszystkim ze względu na piękne plaże ze złocistym piaskiem i czyste morze.

Atrakcją Międzyzdrojów jest też molo, które „wbija się” w morze na odległość prawie 400 metrów. Niedaleko od morza znajduje się Park Zdrojowy, a osoby, które chcą zregenerować swoje siły witalne, mogą skorzystać z uzdrowiska.

 

Rzeźba terenu na terenie miejscowości jest bardzo zróżnicowana – polodowcowy krajobraz kształtują klify i wzgórza morenowe, a także wydmy i torfowiska. W miejskim parku obejrzymy też 34 żywe pomniki przyrody – w większości wiekowe dęby, sosny i świerki.

Dzika przyroda, bliskość Wolińskiego Parku Narodowego oraz niesamowite krajobrazy, przyciągają szczególnie tych, którzy kochają niezwykle fotogeniczne plenery, a także tych, którzy spośród wszystkich atrakcji najbardziej cenią sobie wypoczynek na świeżym powietrzu.

W Międzyzdrojach, jak przystało na miejscowość turystyczną z prawdziwego zdarzenia, można podziwiać także muzea oraz zabytki. Nie brakuje też dyskotek i klubów, w których można bawić się do białego rana. Taka mnogość atrakcji wpływa na to, że miejsce to jest atrakcyjne zarówno dla amatorów wylegiwania się na plaży, jak i dla miłośników historii

bottom of page