Sport w Międzyzdrojach

Szukasz miejsca, w którym możesz aktywnie spędzić wolny czas, a jednocześnie trochę poleniuchować? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór na miejsce urlopu Międzyzdrojów nad Morzem Bałtyckim. Miejscowość ta ma do zaoferowania mnóstwo atrakcyjnych obiektów i wydarzeń sportowych.


Pływanie w Bałtyku

Przyjeżdżając do Międzyzdrojów, możesz zarówno pływać w Bałtyku (dostępne są dwa kąpieliska), jak i skorzystać z jednego z kilku basenów, które znajdują się przy największych hotelach. Działa tu także szkoła pływania dla dzieci Aquado. Bałtyk przywita Cię ciepłą wodą i czystą plażą. Zwłaszcza to ostatnie zasługuje na uznanie.


Tenis, golf i spacery

Międzyzdroje to miejscowość, w której odpoczywa wielu aktorów i reżyserów, dlatego nie mogło tu zabraknąć miejsc, do uprawiania ekskluzywnych sportów. Znajdziesz tu korty tenisowe (znajduje się przy hotelach) i pole golfowe. W Amber Baltic Golf Club nauczysz się podstaw gry i zrelaksujesz się w pięknym otoczeniu. Klub znajduje się na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego.

W Międzyzdrojach nie brakuje także zadbanych ścieżek rowerowych, biegnących wzdłuż wybrzeża. Wystarczy wypożyczyć rower i udać się w stronę Świnoujścia, wzdłuż trasy R-10, sycąc oczy pięknymi krajobrazami.

Jeśli nie przepadasz za jazdą na rowerze, możesz udać się pieszo jednym z pieszych szlaków turystycznych. Ciekawe ukształtowanie terenu i mnóstwo mniejszych i większych pagórków wpływa na to, że trasa jest bardziej wymagająca niż popołudniowy spacer po molo. Niektóre z tras wiodą po kamienistym terenie, dlatego konieczne są w tym przypadku solidne buty. Szlak czerwony liczy 19 kilometrów. Po drodze można wspiąć się na Kawczą Górę oraz zwiedzić latarnię morską Kikut.

Niebieski szlak, który ma aż 26 kilometrów, zaczyna się w bramie dyrekcji Parku Narodowego i kończy w Mokrzycy Małej. Większość osób rozkłada sobie ten dystans na dwa dni marszu.

Najmniej wymagający jest szlak zielony, który ciągnie się na przestrzeni 15 kilometrów i biegnie w okolicy Zagrody Pokazowej żubrów.


Inne sporty

W Międzyzdrojach działa także stadion miejski z boiskiem (sztuczna trawa) oraz bieżnią, a także hala sportowa imienia Andrzeja Grubby. Nie będziesz miał problemu z zamówieniem salki i rozegraniem meczu w halówkę lub ping-ponga.

Jeśli brakuje Ci motywacji do ćwiczeń, powinieneś udać się na jedną z cyklicznych imprez, które odbywają się trakcie sezonu. W sierpniu odbywa się między innymi Festiwal siły, sprawności i urody, Bieg śniadaniowy i Sea and sky Festival Unity Line, dla fanów kitesurfingu.


Sporty wodne w Międzyzdrojach

Wyjątkowo ciepła woda i dogodne ukształtowanie brzegu mają wpływ na to, że w Międzyzdrojach mnóstwo osób uprawia także sporty wodne. Można tutaj wypożyczyć na przykład sprzęt do:

skimboardingu (sport polegający na pływaniu na desce niedaleko od brzegu)

kite-surfingu – w Międzyzdrojach prowadzone są zajęcia na różnych poziomach zaawansowania.

windsurfingu

Natomiast fani kajakarstwa mogą wypożyczyć kajaki i pływać na po jeziorach Wicko (Małym i Dużym)