Wisełka

Choć turystyka nad polskim morzem rozwija się doskonale, a osób spędzających wczasy nad Bałtykiem nie brakuje, nadal w tej części Polski można spotkać się z miejscowościami mniej znanymi.

Choć masowa turystyka na ich teren nie dotarła, oferowane są w nich noclegi w prywatnych kwaterach oraz gospodarstwach agroturystycznych. Są one coraz chętniej odwiedzane przez letników. Dlaczego? Bo położone w pobliżu wielkich kurortów, oferują niemal te same atrakcje co one. Noclegi są w nich jednak znacznie tańsze, a i atmosfera panująca na ich terenie przyciąga swą kameralnością. Takie miejscowości, jak Wisełka, są coraz wyżej cenione przez turystów, dla których wczasy nad Bałtykiem mają stać się przede wszystkim doskonałym wypoczynkiem.

Wisełka, jako jedno z mniej znanych letnisk nad polskim morzem, ma się czym pochwalić. Piękna okolica oraz bliskość Wolina sprzyjają jej popularności. Słynne Międzyzdroje, położone w odległości zaledwie 10 km od jej centrum, są dla turystów kolejnym walorem. Sama Wisełka może się również pochwalić własną, dziką plażą oraz jeziorkiem noszącym taką samą nazwę, jak miejscowość. Dodatkową atrakcją czekającą tu na turystów jest latarnia morska, będąca jednym z najbardziej charakterystycznych elementów lokalnego krajobrazu.