Wapnica

Nad Bałtykiem turystyka od lat ma się dobrze, a noclegi w tej części Polski można znaleźć niemal w każdej miejscowości. Hotele i pensjonaty, przytulne gospodarstwa agroturystyczne - oto rozwiązania, dzięki którym każdy z nas może spędzić wspaniałe wczasy nad Bałtykiem.


Gdzie warto się wybrać? Z jednej strony kuszą modne kurorty, w których oferowany jest wypoczynek na najwyższym poziomie i niebanalne atrakcje turystyczne. Z drugiej przyciągają spokojne miejscowości, w których można spędzić wczasy w pięknym otoczeniu, delektując się atmosferą nadmorskich osad, ciszą i spokojem. Wśród miejscowości, w których można doskonale wypocząć i jednocześnie miło spędzić czas, znalazła się Wapnica.

Położona w niewielkiej odległości od najsłynniejszego kurortu nad polskim morzem jakim są bez wątpienia Międzyzdroje, ceniona jest jako punkt wypadowy dla niejednej ciekawej wycieczki po polskim wybrzeżu. Kusi pobliski Wolin oraz pełen przyrodniczych skarbów Woliński Park Narodowy, kuszą malownicze okolice. Sama Wapnica też ma się czym pochwalić. Na co można liczyć decydując się na wypoczynek w tym właśnie zakątku?

Wapnica to ciekawa wieś, którą założono w XIX wieku w związku z wydobyciem wapnia w tej okolicy. Dziś ten przemysł należy już do przeszłości, a jego miejsce zajęła turystyka. W Wapnicy można znaleźć obecnie i noclegi, nie brak tu również miejsc godnych uwagi. Symbolem tej miejscowości stało się Jezioro Turkusowe, powstałe wskutek zalania pobliskich wyrobisk wodą. Dziś jest ono ważnym elementem lokalnego krajobrazu, a turyści zaintrygowani jego wyglądem chętnie spędzają czas w jego pobliżu.