Instytucje kulturalne w Międzyzdrojach


Międzyzdroje to nie tylko bajeczna plaża, wspaniałe morze i jedyny w swoim rodzaju Festiwal Gwiazd. To także niezwykle interesująca oferta kulturalna.


 

Międzynarodowy Dom Kultury


Budynek z końca XIX w. wpisany do rejestru zabytków, usytuowany przy nadmorskiej promenadzie na łagodnym wzniesieniu przy Parku im. F.Chopina . Budynek zdobią wspaniałe elewacje i atrakcyjne wnętrza, miejsce licznych wystaw, koncertów i imprez kulturalnych.


W mdk prowadzone są również zajęcia artystyczno - rozwojowe do których należą: nauka tańca, nauka gry na pianinie, zajęcia teatralne , joga.

Również do MDK należy pobliski amfiteatr w którym odbywają się wakacyjne imprezy.adres: Ul. Bohaterów Warszawy 20


STADION MIEJSKI


Kompleksowa baza sportowa powiększona o ofertę nowo wybudowanej hali widowiskowo - sportowej oraz dziesiątki kilometrów tras biegowych sprawiają, że Międzyzdroje, to ulubione miejsce sportowców i aktywnie wypoczywających turystów.


Stadion posiada :

-sztuczna trawa wypełniona ,granulatem , wymiary ,100 m x 60 m ,oświetlenie


BIEŻNIA LEKKOATLETYCZNA

nawierzchnia – Mondo Track 14 mm

4 tory - 400 m

6 torów na prostej

2 skocznie do skoku w dal

zeskok do skoku wzwyż

rzutnia do pchnięcia kulą


adres: Ul. Gryfa Pomorskiego 61b


 

HALA SPORTOWA im. ANDRZEJA GRUBBY


Hala Sportowa im. Andrzeja Grubby przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach to wielofunkcyjny obiekt sportowy przystosowany do rozgrywania zawodów sportowych, przeprowadzania treningów i ćwiczeń gimnastycznych. Powierzchnia użytkowa obiektu - 2547 m2


Hala Sportowa została zaprojektowana w taki sposób, aby w jednym czasie mogły z niej korzystać 3 grupy trenujące. Kotary dzielące płytę główną umożliwiają równoczesne i niezależne prowadzenie zajęć sportowo – rekreacyjnych w każdej części. Podłoga hali wykonana jest z paneli bukowych warstwowych Tarkett Multiply 22mm. Oświetlenie i nagłośnienie hali spełniają wszystkie obowiązujące wymogi. Obiekt wyposażony jest również w elektroniczną tablicę wyników, która sterowana jest z pomieszczenia spikera na widowni. Widownia posiada krzesełka dla 237 osób.


adres: Ul. Leśna 17 

AMFITEATR


Nowoczesny obiekt rozrywkowo-handlowy swoim wyglądem nawiązuje do zabudowy uzdrowiskowej z przełomu wieków XIX i XX. Obiekt może pomieścić ponad 800 widzów, a w otaczających go budynkach znajdują się obiekty handlowe i gastronomiczne.


adres: ul. Bohaterów Warszawy


 

Muzeum przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego


Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Dlaczego? Bo to niepowtarzalna okazja zobaczyć z bliska (z naprawdę bliska) zwierzęta, które na co dzień ukrywają się przed wzrokiem ciekawskich turystów. W nowoczesnym gmachu można ujrzeć szereg wspaniałych eksponatów związanych z fauną i florą pobliskiego Wolina.

Muzeum, które pod względem popularności bije inne tego typu polskie placówki na głowę.


Adres: Niepodległości 3a, 72-500 Międzyzdroje


 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. Jana Kochanowskiego


Została otwarta 18 stycznia 1948 roku. Obecnie księgozbiór biblioteki obejmuje ponad 7 tys. książek w czytelni i około 33 tys. w wypożyczalni. Oferta MBP przeznaczona jest zarówno dla mieszkańców Międzyzdrojów i okolic, jak i dla turystów. Biblioteka jest podzielona na dwie części: wypożyczalnię i czytelnię.


adres :ul. Norwida 15