Podstawowe informacje o Międzyzdrojach

Międzyzdroje to miasto, które już swoim położeniem wygrało los na loterii. Z jednej strony graniczy z Wolińskim Parkiem Narodowym, a z drugiej z wybrzeżem Bałtyku. Takie usytuowanie tego nadmorskiego kurortu sprawiło, że od lat miasto to przyciąga turystów żądających od wypoczynku czegoś więcej niż to, co można znaleźć w innych rejonach Polski. Odważnie powiedziane? Oczywiście, że tak. Ale Międzyzdroje zasłużenie zapracowały sobie na tak dobrą opinię.

Zresztą dewiza Międzyzdrojów wyraźnie potwierdza wyjątkowość tego miejsca. W końcu nie każde miasto określa się potocznie mianem „Miasta Gwiazd”. Termin ten związany jest z najważniejszym wydarzeniem, odbywającym się tutaj w ciągu letniego sezonu. Wakacyjny Festiwal Gwiazd związany jest zarówno z przyjazdem najbardziej znanych osób z polskiej sceny, jak i z licznymi wydarzeniami artystycznymi, takimi jak koncerty i przedstawienia. Warto przy tej okazji dodać, że również latem odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, a także szereg imprez sygnowanych hasłem Muzyczne Lato.

Czy Festiwal Gwiazd to jedyny czynnik, który sprawia, że do niewielkiego w sumie miasteczka przyjeżdża każdego lata ponad 100 tysięcy turystów? Naszym zdaniem, większość osób przybywa tu przede wszystkim ze względu na piękną plażę ze złocistym piaskiem i czyste morze. Atrakcją Międzyzdrojów jest też molo, które „wbija się” w morze na odległość prawie 400 metrów. Niedaleko od morza znajduje się Park Zdrojowy, a osoby, które chcą zregenerować swoje siły witalne, mogą skorzystać z uzdrowiska.

Rzeźba terenu na terenie miejscowości jest bardzo zróżnicowana – polodowcowy krajobraz kształtują klify i wzgórza morenowe, a także wydmy i torfowiska. W miejskim parku obejrzymy też 34 żywe pomniki przyrody – w większości wiekowe dęby, sosny i świerki.

Dzika przyroda, bliskość Wolińskiego Parku Narodowego oraz niesamowite krajobrazy, przyciągają szczególnie tych, którzy kochają niezwykle fotogeniczne plenery, a także tych, którzy spośród wszystkich atrakcji najbardziej cenią sobie wypoczynek na świeżym powietrzu.

W Międzyzdrojach, jak przystało na miejscowość turystyczną z prawdziwego zdarzenia, można podziwiać także muzea oraz zabytki. Nie brakuje też dyskotek i klubów, w których można bawić się do białego rana. Taka mnogość atrakcji wpływa na to, że miejsce to jest atrakcyjne zarówno dla amatorów wylegiwania się na plaży, jak i dla miłośników historii (np. ze względu na pozostałości bunkrów z czasów II wojny światowej) oraz przyrody.


Międzyzdroje – oferta dla turystów

Miejscowość liczy sobie około 6000 mieszkańców, natomiast liczba turystów w

sezonie, jest aż 16-krotnie wyższa. Od razu pojawia się pytanie: gdzie zmieszczą się te wszystkie osoby? Zakwaterowanie zapewniają kilka hoteli, ponad

sześćdziesiąt pensjonatów i setki kwater utrzymywanych przez osoby prywatne. Poza sezonem część z tych miejsc jest zamykanych, jednak osoby, które chcą wynająć wtedy pokój, nie powinny mieć z tym żadnych problemów.

Międzyzdroje to także spora liczba różnego rodzaju lokali gastronomicznych, od restauracji i kawiarni, aż po najrozmaitsze bary. To imponująca ilość jak na tak niewielką miejscowość, ale w sezonie liczba turystów jest tak duża, że zdecydowanie warto zarezerwować sobie miejsce nieco wcześniej.Dodajmy, że ponad 25% turystów przyjeżdżających do tej miejscowości, to obcokrajowcy.Choć Międzyzdroje nie są miejscowością zadziwiająca licznymi zabytkami, i dla miłośników historii znajdzie się tu coś ciekawego. Dla nich ciekawym obiektem będzie z pewnością zespół klasztorny należący do Sióstr Boromeuszek, którego dumą jest zabytkowa kapliczka Matki Bożej Gwiazdy Zarannej. O długiej tradycji wypoczynkowej świadczyć mogą z kolei ciekawe wille, będące niezwykłą ozdoba centrum tego pięknego kurortu. Osoby, które spędzają wczasy w Międzyzdrojach, mogą też skorzystać z okazji poznawania nadbałtyckiej przyrody. Dla nich wielką atrakcją będzie Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, które już dawno podbiło serca turystów-przyrodników swą niezwykłą ekspozycją. Międzyzdroje są też znane dzięki takiej atrakcji, jaką stał się w ostatnim czasie Rezerwat Pokazowy Żubrów.

Podsumowując – Międzyzdroje to miejscowość, która ma do zaoferowania wiele interesujących form spędzania wolnego czasu. Niezależnie od tego, czy interesują Cię atrakcje przyrodnicze (jak żubry czy bieliki), czy też polujesz na autografy gwiazd, warto zaplanować swój urlop właśnie tutaj.

ZAPRASZAMY