Jakie ubrania zabrać nad morze?

Wraz z nadejściem pierwszych upalnych dni, każda przedstawicielka płci pięknej zaczyna rozmyślać o wakacyjnym urlopie. Bardzo często, już wiele tygodni przed planowaną podróżą zastanawiamy się, jakie ubrania zabrać ze sobą do nadmorskiego kurortu, żeby z jednej strony czuć się komfortowo i atrakcyjnie, z drugiej – nie pozwolić zaskoczyć się kaprysom pogody. Pamiętajmy jednak, że w naszej walizce nie zmieści się cała garderoba. Z tego względu ilość zabieranych przez nas ubrań musi być ograniczona do minimum. Jakie stroje mają absolutne pierwszeństwo w tej kwestii, a z których możemy zrezygnować?

Kąpiele w słońcu

Chyba każda miłośniczka mody zgodzi się z faktem, że odpoczynek nad morzem wymaga zabrania ze sobą co najmniej dwóch kostiumów kąpielowych, z których będziemy korzystać na zmianę. Ich dopełnieniem jest pareo idealne podczas spacerów po plaży, czy przechadzek po kurorcie. Warto także zadbać o to, aby w naszej walizce znalazła się bawełniana lub lniana, luźna koszula, która może okazać się niezastąpiona wówczas, kiedy nadmiernie opalimy ramiona. Z kolei obuwiem, które sprawdzi się na plaży są japonki. Jeśli wybieramy się do krajów, gdzie dno morza jest ostre i kamieniste należy pomyśleć również o zabraniu ze sobą butów do wody.

Poza plażą

Nie zapominajmy, że pobyt w nadmorskich kurortach to nie tylko całodzienne opalanie się na plaży. Na eskapady po mieście i okolicach, podczas których będziemy mogły odwiedzić i poznać lokalne zabytki przydadzą się klasyczne spodnie wykonane z lekkich, przewiewnych tkanin oraz klasyczne bawełniane t-shirty. Z kolei wieczorem, wiele z nas odwiedzi kluby i dyskoteki, w których idealnym strojem okażą się nie tylko kobiece i zmysłowe letnie sukienki, ale także ozdabiane dżetami szorty i cekinowe topy. A jeśli pogoda postanowi zaskoczyć nas chłodem, wówczas warto mieć pod ręką ulubione dżinsy i cienki, jakkolwiek ciepły kardigan lub strój dresowy złożony ze spodni i bluzy.