Atrakcje turystyczne w Międzyzdrojach

Międzyzdroje, ważny ośrodek turystyczny i wypoczynkowy, to jedna z najważniejszych oaz dla turystów chcących wypocząć na terenie Pomorza Zachodniego. Czy warto zajrzeć do Międzyzdrojów w czasie wycieczki po polskim Wybrzeżu?


Liczne atrakcje oraz korzystny mikroklimat sprawiają, że Międzyzdroje są atrakcyjne o każdej porze roku. Najchętniej odwiedzane są one latem, kiedy można korzystać z wypoczynku na plaży oraz z możliwości udziału w licznych imprezach. Inne pory roku są tu jednak równie ciekawe, zaś same Międzyzdroje cieszą się opinią najmodniejszego i najpiękniejszego kąpieliska w Polsce.


Ważną atrakcją w Międzyzdrojach jest muzeum Wolińskiego Parku Narodowego. To świetna lekcja przyrody, którą warto uzupełnić spacerem po terenach tego wyjątkowego parku. Warto odwiedzić również słynne Muzeum Figur Woskowych, w którym można ujrzeć figury znanych gwiazd oraz polityków. Ci, którzy ze znanymi postaciami chcą się spotkać osobiście, powinni odwiedzić Międzyzdroje w lipcu. W tym miesiącu odbywa się tu słynny Wakacyjny Festiwal Gwiazd, w czasie którego można osobiście spotkać się z gwiazdami wielkiego ekranu. To duża atrakcja dla łowców autografów.

Turyści i kuracjusze przez cały rok mogą korzystać z bogatej bazy noclegowej. Międzyzdroje, które już w XIX wieku zyskały status uzdrowiska dzięki tutejszym wodom, mogą pochwalić się licznymi, świetnie przystosowanymi do obsługi ruchu turystycznego sanatoriami oraz ośrodkami wypoczynkowymi.


Molo w Międzyzdrojach

Niemal 400 metrów w głąb morza. Właśnie taki dystans można pokonać suchą stopą w Międzyzdrojach. Tych, którzy myślą, że Bałtyk w tym miejscu wysechł, uspokajamy, że mamy na myśli molo – prawdziwą wizytówkę tego nadmorskiego kurortu.

Zacznijmy jednak od początku. Co to jest molo? Definicja mówi, że molo to pomost lub nasyp wysunięty prostopadle albo skośnie w morze. Podstawową funkcją molo jest obsługa statków, a także ruchu samochodowego oraz pieszego. W przypadku Międzyzdrojów, najbardziej interesuje nas to ostatnie.

Dlaczego warto wybrać się na spacer po molo? Ci, którzy cierpią na chorobę morską albo nie potrafią pływać i w związku z tym stanowczo odmawiają rejsów jakimkolwiek przedmiotem pływającym, z pewnością docenią fakt, iż dzięki molo można jak nigdzie indziej zasmakować morskiej bryzy i zafundować sobie widoki, których na próżno szukać, siedząc na plaży. Dla nich molo to idealne rozwiązanie zapewniające minimum ryzyka przy maksimum bezpieczeństwa i komfortu.


Czytaj więcejFestiwal gwiazd


Najbardziej znanym i (nomen omen) namacalnym efektem corocznego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach są pozostawiane tam odciski dłoni artystów świata filmu. Ale to nie wszystko, co wiąże się z tym świętem aktorów.

Międzyzdroje z racji swoich walorów turystycznych, wypoczynkowych, krajobrazowych, a nawet zdrowotnych (morskie powietrze naprawdę czyni cuda) wydaje się być idealnym miejscem dla artystów. Gdzie szukać inspiracji, natchnienia czy też chwili oddechu jeśli nie w tej nadmorskiej miejscowości?

Festiwal Gwiazd to przede wszystkim wyjątkowa okazja do spotkania dla całego środowiska aktorskiego. To także różnego rodzaju koncerty, spektakle, przedstawienia i gry plenerowe, a także (a może przede wszystkim) niepowtarzalna szansa dla aktorów na kontakt z żywą i niezwykle życzliwie nastawioną publicznością.

Najważniejszym momentem Festiwalu jest uroczysta gala, podczas której do zacnego grona aktorów uwiecznionych na Alei Gwiazd dołączają nowe twarze (a mówiąc precyzyjniej – nowe dłonie).

Czytaj więcej


 

Aleja gwiazd


Co łączy Hollywood, Cannes i Międzyzdroje? Odpowiedź jest prosta: w każdym z tych miejsc aktorzy zostawili swoje odciski dłoni. Dlaczego to robią? Może po to, by pozostawić po sobie coś więcej, niż tylko pożółkłe celuloidowe taśmy i parę gigabajtów cyfrowych plików?

Jedno jest pewne. Dla wielbicieli i fanów aktorów, aktorek czy ogólnie rzecz biorąc – celebrytów, możliwość dotknięcia dłoni swojego idola (nawet jeśli to tylko jej odcisk) jest czymś niemalże mistycznym.

W Polsce, od 1996 roku, również można doświadczyć tego niezwykłego uczucia obcowania z ludźmi świata filmu. Choć promenada to w większości odciski dłoni, to trzeba dodać, że część z artystów uwieczniona została na Promenadzie pomnikami (rzeźbami). W tym gronie znaleźli się między innymi Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda, Jeremi Przybora oraz Jerzy Bińczycki. Nową tradycją jest umieszczanie także ławeczek z postaciami najwybitniejszych aktorów (ławeczkę taką „posiada” np. Gustaw Holoubek).

Ważna informacja dla turystów: każdego roku podczas Festiwalu Gwiazd Promenada wzbogaca się o kolejne odciski dłoni. Kogo spotka ten zaszczyt tym razem?

Czytaj więcej


 

Międzyzdrojska plaża


Marzysz o beztroskim wylegiwaniu się na czystej plaży? A może wolisz bardziej aktywne formy wakacyjnego wypoczynku nad morzem? W Międzyzdrojach możesz spróbować wszystkiego. Tutaj wszystko, absolutnie wszystko* podporządkowane jest komfortowi turystów.


Plaża w okolicy miejscowości bywa latem zwykle bardzo zatłoczona, dlatego warto się nieco przespacerować i wybrać bardziej oddalone miejsce. Taka strategia poszukiwania ustronnych miejsc to znakomite rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Niedaleko plaży znajduje się wiele atrakcji turystycznych, polecanych szczególnie tym osobom, które nie są amatorami kąpieli. Warto dodać, że napływ turystów powodowany jest między innymi tym, że w ostatnich latach czystość wody i plaż są tym, co kolokwialnie mówiąc robi tutaj różnicę.

Czytaj więcej 

Morze Bałtyckie w Międzyzdrojach


Międzyzdroje to miejscowość wyjątkowo obfitująca w atrakcje turystyczne. Czeka tu na Ciebie zarówno wyjątkowej urody Woliński Park Narodowy, jak i intrygujące zabytki z czasów drugiej wojny światowej, a co roku tłumy turystów przyciąga do Międzyzdrojów Festiwal Gwiazd.


Większość ludzi przyjeżdża tutaj z innego powodu – prawdziwym magnesem jest piękna plaża. Miejscowość znajduje się nad Zatoką Pomorską znana jest także z urokliwych wydm i robiących spore wrażenie stromych klifów.

Jeśli wybierasz się na Bałtyk po to, by popływać, miejscowość Międzyzdroje ma do zaoferowania dwa kąpieliska, znajdujące się po obydwu stronach molo. Średnia temperatura wody w tej miejscowości wynosi w lecie około 19 stopni i jest wyższa niż na Helu i w Kołobrzegu. Plaże w Międzyzdrojach należą do najpiękniejszych tego rodzaju obiektów w Polsce. Pogoda jest najładniejsza w lipcu, dlatego też właśnie wtedy rozpoczyna się tutaj prawdziwy najazd turystów.

Czytaj dalej


Woliński Park Narodowy


Jest jedną z najpiękniejszych ostoi przyrody nad polskim morzem, a piękno fauny i flory łączy się na jego terenie z malowniczymi pejzażami. Woliński Park Narodowy to częsty cel wycieczek dla tych, którzy wczasy spędzają w Międzyzdrojach lub Świnoujściu. Jakie atrakcje czekają na turystów na terenie parku?


Ten niewielki park utworzony na wyspie Wolin może zaskoczyć przede wszystkim malowniczymi wzgórzami morenowymi. Poprzecinane wąwozami i niewielkimi jeziorkami rynnowymi tworzą tu wspaniałą scenerię. Ważna jest również tutejsza roślinność. Ważne miejsce zajmuje na terenie parku buczyna pomorska oraz stare, pomnikowe drzewa. Z ciekawszych roślin występujących na terenie Wolińskiego Parku Narodowego na uwagę zasługuje wiciokrzew pomorski oraz rosnące tu widłaki.

Ciekawy jest również świat zwierząt, a w szczególności ptaków. Na terenie parku żyje około 200 gatunków ptaków, przy czym szczególnie atrakcyjne są tu sowy. Wolin stał się doskonałym miejscem dla uszatki, puszczyka i puchacza. Pojawiają się tu także ptaki drapieżne, jak sokół wędrowny czy też orlik krzykliwy.

Czytaj więcej
Zagroda żubrów


Mniej znanymi gwiazdami tego kurortu są żubry. Można je podziwiać w miejscowym rezerwacie pokazowym. Tak atrakcyjne dla miłośników Żubrowisko znajduje się w odległości kilku kilometrów od ścisłego centrum miasta. Te potężne zwierzęta zasługują zarówno na uwagę, jak i na ochronę. W Polsce żyje dziś zaledwie 600 sztuk, zaś na całym świecie – niewiele ponad 3, 5 tysiąca.


Oddalona od centrum o 1,2 km, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Utworzona w 1976 roku jako punkt turystyczno – edukacyjny Parku. Oglądać tu można mnóstwo żubrów i piękne okazy jeleni, saren, dzików i bielika.

W Wolińskim Parku Narodowym – Żubrowisko w powiecie kamieńskim w województwie zachodniopomorskim, położone w centrum lasu (2 km na północny wschód od centrum Międzyzdrojów). Zagroda o powierzchni 28 ha (w tym wybieg 20 ha, rejon kwarantanny 0,5 ha).


 

Bałtycki Park Miniatur


Co prawda nie jest to stricte muzeum, ale jego zwiedzanie sprawi Wam zaskakująco wiele frajdy. Podziwiając 22 niezwykle realistycznie odtworzone budowle z 9 państw położonych nad brzegiem Morza Bałtyckiego (wykonane w skali 1:25), poczujecie się niczym Godzilla, która zabłądziła i zamiast Wschodniego Wybrzeża USA wynurzyła się z wód Bałtyku.

Atutem Bałtyckiego Parku Miniatur jest umieszczenie modeli zgodnie z prawdziwym miejscem ich lokalizacji, wytyczonym obrysem wybrzeża Bałtyku, natomiast środek parku toteż miniatura Morza Bałtyckiego, na którym dostrzeżesz miniatury znanych jednostek pływających. Nasz projekt wzorowaliśmy na najsłynniejszym parku miniatur Madurodam w Holandii, który odwiedza rocznie prawie 1 milion zwiedzających Zwłaszcza najmłodsi będą mieli szansę obejrzeć zabytki z „lotu ptaka”. Podczas 45 minutowej wycieczce wokół Bałtyku do Twojej dyspozycji są przewodnicy, którzy opowiedzą przeszłości pokazywanych tutaj zabytków.

adres: Ul. Nowomyśliwska 98 ,72-500 Międzyzdroje

 
 
 

Muzeum przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Chcesz odpocząć od zgiełku i tłumów turystów? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wycieczka do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego

Dlaczego? Bo to niepowtarzalna okazja zobaczyć z bliska (z naprawdę bliska) zwierzęta, które na co dzień ukrywają się przed wzrokiem ciekawskich turystów.

Można tu podziwiać wystawę przyrodniczą, geologiczną i etnograficzną. To miejsce zaprojektowane z myślą zarówno o dorosłych, jak i o dzieciach – dla tych ostatnich przygotowano edukacyjne ekrany z grami edukacyjnymi.

W nowoczesnym gmachu można ujrzeć szereg wspaniałych eksponatów związanych z fauną i florą pobliskiego Wolina. Muzeum, które pod względem popularności bije inne tego typu polskie placówki na głowę.

Zachęcające są na pewno przystępne ceny – wyjście dla czteroosobowej rodziny to koszt 20 złotych.
Adres: Niepodległości 3a, 72-500 Międzyzdroje


Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach


Dla fanów gwiazd i znanych postaci wielką atrakcją może się okazać tutejsze Muzeum Figur Woskowych.

Muzeum to idealnie wpasowuje się w filmowy klimat, charakterystyczny dla miasta posiadającego przecież jedyną w swoim rodzaju Aleję Gwiazd. Jeśli nie uda się Wam zrobić wakacyjnego selfie z prawdziwym aktorem lub aktorką goszczącą na Festiwalu Gwiazd, zawsze możecie wpaść do Muzeum. Znajomi, którym pokażecie fotki, prawdopodobnie i tak nie zauważą różnicy :)


Adres: Bohaterów Warszawy 19, 72-500 Międzyzdroje


Planetarium


Przełomem stało się skonstruowanie cyfrowego planetarium, systemu, jakiego sercem są komputery zaś obraz przedstawiany jest przez specjalnie przystosowane projektory cyfrowe.

Od tego momentu planetarium jest w stanie nie tylko wyświetlać obraz nieba, ale w zasadzie dowolny obraz jaki twórcy zechcą. Panoramy statyczne zostały zmienione scenami filmowanymi przy użyciu kamery z obiektywem "rybie oko" co daje możliwość wzięcia odbiorcy w dowolny zakątek świata. Obraz otaczający widza z wszystkich stron zapewnia wrażenie całkowitego przebywania w danym miejscu.

Dzięki technologiom grafiki 3d tworzonej przy użyciu komputerów, odbiorca może udać się w podróż kosmiczną do różnych światów, galaktyk, mgławic lub nawet do wnętrza ciała ludzkiego. Możliwe jest także tworzenie całkowicie pięknych scenerii przedstawiających na przykład muzykę. Możliwości są niezliczone.Parku Linowym Tarzania


Na chodzenie po drzewach nigdy nie jest zbyt późno.

Od 2013 roku poprzedni park linowy TARZANIA przekształca się w park linowy BLUSZCZ.

Ci, którzy znali TARZANIĘ będą chyba nieco zdziwieni. Przekształciliśmy drogi, dodaliśmy im troszkę długości, przeszkód i atrakcji.

Park w czasie wakacji otwarty jest od 10.00 do 20.00. Pamiętajcie - do zamknięcia możecie chodzić po trasach, a to znaczy, że ostatnie bilety sprzedajemy do 19.00

Zapraszamy osoby w wieku od 1 do 100 lat. W naszym parku każdy odnajdzie atrakcje dla siebie oraz swoich bliskich. Gwarantujemy niezatarte przeżycia, przypływ adrenaliny oraz odżywczy trening na świeżym powietrzu.

Przyjdź i spróbuj swoich możliwości - do zobaczenia!


Oceanarium


Prezentowane okazy wciąż poruszają uwagę odwiedzających naszą wystawę. Przedstawiamy cztery rodzaje rekinów, które cieszą się sporym wzbudzeniem, zarówno turystów, jak i mediów

Przygotowana ekspozycja Oceanarium jest zwieńczenie 20-lecia naszej działalności. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, pasję i zapał udało się zbudować wyjątkową ekspozycję, unikalną w skali kraju pod względem ilości oraz różnorodności gatunków ryb.


Jako pierwsi zarejestrowaliśmy narodziny rekina rafowego. Zjawisko to nagrywały telewizje takie jak: TVN, TVP 2. Kolejnym ciekawym faktem były narodziny rekina w Międzyzdrojach, natomiast rozpowszechnił go Głos Szczeciński.


Kino Eva w Międzyzdrojach


Stanowi atrakcją dla wypoczywających nad morzem oraz dodatkowo nową wizytówką Międzyzdrojów przyciągającą gości.

Każdego dnia staramy się tworzyć w naszym kinie kameralną i przyjemną atmosferę, aby każdy miłośnik kina mógł polegać na ciepłe przyjęcie oraz chwilę niezapomnianego relaksu. Kino Eva znajduje w samym centrum nadmorskiej promenady - naprzeciwko molo w obiekcie Gabinetu Figur Woskowych (wejście z boku), na pierwszym piętrze.

W holu kina funkcjonuje Kawiarnia oferująca swym widzom słodkości, orzeźwiające napoje, i także kawę, gorącą czekoladę i herbatę. W sprzedaży jest również, ulubiony przez wszystkich kinomanów, smaczny popcorn. Sala poświęcona jest na 196 osób, dwa ostatnie rzędy to fotele podwójne tzw. Lovesitingi.

Jako jedyne kino w miasteczku staramy się zaspokoić wymagania wszystkich kinomanów. Obok ogólnopolskich premier filmowych przebojów, polecamy także kino ambitne. 

Międzynarodowy Dom Kultury


Budynek z końca XIX w. wpisany do rejestru zabytków, usytuowany przy nadmorskiej promenadzie na łagodnym wzniesieniu przy Parku im. F.Chopina . Budynek zdobią wspaniałe elewacje i atrakcyjne wnętrza, miejsce licznych wystaw, koncertów i imprez kulturalnych.


W mdk prowadzone są również zajęcia artystyczno - rozwojowe do których należą: nauka tańca, nauka gry na pianinie, zajęcia teatralne , joga.

Również do MDK należy pobliski amfiteatr w którym odbywają się wakacyjne imprezy.


Ul. Bohaterów Warszawy 20


Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina


Zabytkowy Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina przy ul. Bohaterów Warszawy, Teren Parku przecinają liczne ścieżki spacerowe wśród zieleni i kwiatów. założony przez Arnolda Lejeune w XIX wieku, rosną w nim efektowne okazy dębów, platany pochodzenia greckiego, żywotniki i cisy.


Co więcej Park jest idealnie usytuowany w centralnej części Międzyzdrojów gdzie można znaleźć miejsce do odpoczynku i relaksu. Znajduje się tam również piękna fontanna.


Pomniki drzew w Międzyzdrojach


W październiku 2012 roku zakończono prace nad programem polegającym na "Zabezpieczeniu i oznakowaniu pomników przyrody przez stworzenie ogrodzeń oraz tablic informacyjnych w 3 językach przy pomnikach przyrody na obszarze Gminy Międzyzdroje”.


Tablice mają kolorowe grafiki i dane o wieku drzew, ich pochodzeniu i znaczeniu imion każdego z nich. Dane na tablicach są w języku polskim, angielskim i niemieckim. Zastosowanie ogrodzeń chroni drzewa przed zniszczeniem oraz parkowaniem pod nimi samochodów. Kolor ogrodzeń nawiązuje do koloru tablic z nazwami ulic na obszarze miasta.


Położenie drzew oraz ich nadane imiona:

1. Dąb na ul. Lipowej 2 – Barnim
2. Dąb na ul. Lipowej 4 – Apostoł
3.Dąb ul. Zdrojowa przy budynku Telimena – Pan Tadeusz/


4. Dąb ul. Ludowa 2 A – Warcisław
5. Sosna i bluszcz róg ul. Ludowej i 1000 lecia PP – Przytuleni
6. Żywotniki ul. Ludowa 10 – Rybacy

7. Cisy pospolite ul. Gryfa Pomorskiego - Bieliki
8. Wiśnie ptasie, ul. Bohaterów Warszawy – Rybitwy
9. Bukszpan ul. Zwycięstwa

10. Cisy ul. Książąt Pomorskich 25 – Wojowie
11. Cis pospolity ul. Myśliwska 21 – Bursztyn
 

Punkt widokowy - Kawcza góra


Podwyższamy nieco loty (znajdujemy się kilkadziesiąt metrów nad poziomem Bałtyku). Kawcza Góra (61 m n.p.m.) położona jest niemal tuż za granicą Międzyzdrojów. Na jej zboczu, nad klifem czeka na turystów punkt widokowy, skąd doskonale widać zarówno Międzyzdroje, jak i majestatyczne wody Bałtyku.

Na szczycie ustawiono pamiątkowe głazy ze zjazdów leśników z 1892r. – Zjazd Leśników Niemieckich oraz z 1992r. – Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego, oraz niżej kamienny obelisk upamiętniający zjazdy Światowego Związku Kresowych Żołnierzy Armii Polskiej.

W porcie rybackim pod Kawczą Górą kutry stoją po prostu na piachu. Po każdym połowie rybacy specjalnymi windami wyciągają je na brzeg.Kościół parafialny

Międzyzdroje to synonim wakacyjnego, beztroskiego wypoczynku. To tutaj można „naładować swoje akumulatory” po wielu miesiącach żmudnej i nierzadko męczącej pracy. W tym niewielkim, bo liczącym niewiele ponad 5 tysięcy stałych mieszkańców mieście, znaleźć można także coś dla ducha. A właściwie – dla duszy.

Pierwszym z takich miejsc jest znajdujący się przy ulicy Lipowej kościół świętego Piotra Apostoła. Budynek świątyni powstał w latach 60. XIX wieku. Jego historia jest równocześnie świadectwem burzliwych losów naszego kraju. Wystarczy nadmienić, że głównym fundatorem przedsięwzięcia był pruski król Fryderyk Wilhelm IV, który w tamtych czasach sprawował jurysdykcję nad Misdroy, jak wówczas nazywano dzisiejsze Międzyzdroje. Kościół utrzymany jest w stylu neogotyckim. Oznacza to, że skopiowano w nim i twórczo przetworzono rozwiązania znane ze średniowiecznych katedr (typ sklepienia, zastosowanie witraży).


 

Kaplica zakonna


Niewielki budynek chrześcijański, pełni funkcję kościoła, obecnie odprawiane są tu msze święte. Kaplica jest otwarta dla wszystkich.

Kaplica zakonna „Stella Matutina” – wybudowana w latach 1901-1902. Siedziba Sióstr Boromeuszek, które pełnią swoja posługę w Międzyzdrojach nieprzerwanie od ponad 100 lat. Do 1945 roku kaplica była jedyną świątynia katolicką na wyspie Wolin.Adres: ulica Krótka 5Wyspa Wolin

Co warto zobaczyć na wyspie Wolin? Dlaczego to miejsce jest tak atrakcyjne dla turystów?


Ta największa polska wyspa, otoczona wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Szczecińskiego, zachwyca urwistymi klifami i malowniczymi wyspami. Nie brak tu pięknych widoków oraz cennych przyrodniczo obszarów. Trzciny i pierwotna puszcza, malownicze jeziorka oraz spokojne wioski to świetne otoczenie dla popularnych wśród letników kąpielisk.


Czytaj więcej


Dyskoteki

Disco Scena

Paradise - Pod molo

Dancing Dechy , Pod molo

Copacabana


Wycieczki objazdowe oraz rejsy:

 

Prom (adler-schiffe) do Niemiec

Łódź Wikingów, rejs statkiem VIKING

Kolejka turystyczna Express

Kolejka miejska w Międzyzdrojach


Atrakcje wyspy Wolin

Skansen - wioska wikingów

Rezerwat dziko żyjących zwierząt

Latarnia morska

Jezioro turkusowe

Bunkier V3 - Muzeum Broni

Muzeum regionalne w Wolinie

Pole golfowe w Kołczewie

Festiwal wikingów

Woskowe figury, wielcy artyści i wyjątkowe zwierzęta jakie można obejrzeć w tym mieście sprawiają, że Międzyzdroje od lat cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Ten kurort to prawdziwa turystyczna stolica polski. Luksusowe hotele i liczne pensjonaty pękają tu w szwach niemal przez cały rok.
Zapraszamy !